Delikatne różnice miedzy różnymi gatunkami tuj już nieraz wywiodły mnie w pole. Ten gatunek zamierzam jednak opisać ponieważ szczególnie przypadł mi do gustu.

Jest pięknie ubarwiony. Żółto-zielono-pomarańczowe łuski i kopulasta budowa sprawiają, że krzew nadaje się jako miniaturka drzewa (powiedzmy jesienią). Pięknie wygląda na przykład w wieczornym słońcu.

Jest dosyć odporna i wolno rośnie (w dorosłej postaci osiąga wysokość do 80 cm). Potrzebuje kilku elementów żeby zachować zdrowy wygląd. Jednym z nich jest wilgoć i półcień. W takich warunkach wyrosły mi najpiękniejsze i najbardziej ubarwione osobniki.
Jeśli czasami miałam wrażenie, że gdzieś jest zbyt wilgotno, aż do przesady, wsadzałam tam właśnie tą tuję. Roślinka dobrze współistnieje z mchem, który używam w roli trawy. Wszystko razem wygląda dosyć realistycznie.

Efekty można zobaczyć na pierwszym lepszym ogródku, który zrobiłam:

 

Pozdrawiam. Paulina

 

O mnie

"Mam na imię Paulina i interesuje się ogrodnictwem eksperymentalnym. Pomysł na zazielenianie małych przestrzeni wziął się

z podróży i trochę z potrzeby. Po studiach (ochrona środowiska) zamieszkałam w dużym mieście i brakowało mi wiejskich klimatów. Trochę przypadkiem trafiłam na pomysł tworzenia ogrodów w skali i tak, od jednego do drugiego stało się to moją pasją.

Oprócz mini ogrodów tworzę struktury do uprawy warzyw na małych przestrzeniach oraz elementy wystroju wnętrz."

 

Paulina Kupis

Paulina Kupis

Tel. 660 384 695, mail: paulina@miniogrody.pl